Hüdroisolatsioon paigaldus on protsess, mille abil objekt või konstruktsioon muudetakse veekindlaks või veele vastupidavaks. Neid vahendeid võib kasutada märjas keskkonnas või vee all kindlaksmääratud sügavustel.
Eestis on olulisel kohal hüdroisolatsiooni valikul arvestada lisaks hüdroisolatsiooni asukohale veel meie kliima tingimustega – termotsüklitega hüdroisolatsioon peaks olema kindlasti veeauru läbilaskev, kuna soojenemisel paisumised ja jahtumisel kahanemised suruvad hüdroisolatsiooni kas katki või lahti. Betoonis olev õhk (gaas) ruumala muut on võrdeline temperatuuri muuduga. Ehk päike väljas ja paistab pinnale – temperatuur tõuseb pinna all 0,5 h u. 20 kraadi ja tulemuseks on hüdroisolatsiooni purunemine.
Betoon loetakse vettpidavaks, kui Standardi EVS-EN 12390 kohaselt määratud vee sissetungimise sügavus on maksimaalselt 100 mm. Sealjuures peaks arvestama tingimustega, et betooni pragude tekkimine on seotud väga paljude mõjurite poolt ja seetõttu lihtsad tekkima. Lisaks sellele veel, et kuni 100 mm sisseimbuv vesi hakkab ikkagi betooni lammutama (jäätumisel paisumine, keemiline rünnak, jne.). Ehk siinkohal soe soovitus parima ja kindla lõpptulemuse saavutamiseks – kaitse betooni pinnalt.
Hüdroisolatsioonid on erinevate nõuete ja vajadustega – kas on vaja kaitsta konstruktsiooni sügaval vee all survevee sissetungi eest või fassaadi vihmavee eest või ka mahutit. Meie valikus on välja toodud pintseldatavad, peale rullitavad või pihustatavad hüdroisolatsioonid. Rullmaterjale siit ei leia.
Jagasime oma hüdroisolatsioonide valiku järgnevalt: