Positiivne hüdroisolatsioon on enamlevinud hüdroisolatsiooni meetodeid. Kaitstes konstruktisooni surve suunaliselt on ka hüdroisolatioonile kõige lihtsam – surve surub hüdroisolatsiooni vastu konstruktsiooni ja tõenäosus lahtirebimise, purunemise, vmt. koha pealt on kõigist muudest variantidest väikseim. Katuse kate, vundamendi kaitse väljapoolt, bassein/mahuti seestpoolt oleks mõned näited.
Struktuursed hüdroisolatioonid jagunevad kolme klassi:
- klass – niiskust tõkestav ehk sõltuvalt sihtotstarbest on lubatud vee imbumine ja niiskuse tekkimine (impregneerid, värvid,krohvhüdroisolatsioonid , jne. enamasti veeauru läbilaskvad süsteemid)
- klass – rõhuvaba vett tõkestav ehk vee sissetungimine pole vastuvõetav (konstruktsioonid vee tasapinnast kõrgemal, betooni kaitse, jne. enamasti veeauru läbilaskvad süsteemid)
- klass – rõhulist vett tõkestav ehk niiskust ega vee tungimist ei saa aktsepteerida (basseinid, mahutid, vee pinnast allpool olev konstruktsioon, jne.)
- klass, ehk enamasti fassaadide ja sarnase kaitse leiate “Betooni kaitse” alt.
Katuste, rõdude, terrasside ja muude käidavate pindade hüdroisolatsiooni leiate “Põrandakatted välispindadele“ alt. Kui on eesmärk hüdroisolatsioon katta plaadiga, vmt., siis sobib osas “Mahuti” välja toodud valik.
Meie valikus leiate võõphüdroisolatsioonid, erk materjalid, mida saab pintsli, rulli või pihustamisega pinnale kanda. Eeliseks on see, et ka ebatasastel pindadel järgib aluspinna kuju ja tekitab ühtlase kaitse aluspinnale. Lisaks on enamik valikus olevaid ka veeauru läbilaskvad, ehk pinged, mis tekkivad hüdroisolatsiooni alla temperatuurimuutuste jms., saab hüdroisolatsioon välja “hingata” ilma hüdroisoleerivat ja kaitsvat omadust kaotamata.
Jagasime 2 ja 3 klassi kasutusalade järgi järgnevalt: