Kui betoonpind on kahjustunud ja tolmav ainult pindmiselt ja aluspind on endiselt tugev (näiteks karboniseerumud), on võimalik lihvida pealmine kahjustunud pind maha ja soovitavalt veel kaitsta impregneeriga (vt. Betooni kaitse). On eriti kasulik juhtudel, kus kahjustunud pind on õhuke, näiteks betoonivalu käigus kuivama läinud pind või külmashoki saanud, aktiivse kulutamisega on pealmised liivaterad juba lahti ja aktiivne lagunemine on alanud või kah, kui ei ole võimalik tasapinda tõsta. Kahjustunud kihi eemaldamisega saab soovi korral veel lihvimisele lisaks teostada ka poleerimine, mis viib omakorda pinna siledamaks, lihtsamini puhastatavaks ja edasisele kulutusele mitte nii vastuvõtlikuks.
Mis tehakse:
1. Põrand lihvitakse – kõigepealt süvalihv ja seejärel järjest peenlihvid, kuni soovitud sileduseni.
2. Lihvitud pinnale paigaldatakse keemiliselt betooniga reageeriv silikaat või vesiklaas, mis reageerides muudab betooni pinna tihedamaks/tugevamaks 2-6 mm sügavuselt
3. Soovi korral pind poleeritakse
4. Soovi korral on võimalik veel läiget/kaitsekihti lisada kasutades C2 Seal tehnikat 2-3 kihti lisades ja edasi poleerides.
Kui pind on määrdunud, või muul põhjusel enam mitte eksponeeritav, siis on võimalik tsemendi ja vaikude baasil lahendustest leida sobilik pinnakate või süsteem.
Lihvimistehnikat leiab meie Teemantlihvketaste ja teemantlihvpatjade alt
Impregneerid betooni kaitse ja keemilise reaktsiooniga alt.
Soovituslik on oma probleemiga põrandat meile näidata ja töötame sellele Teie vajadustele sobiva lahenduse välja, sest kõik betoonpõrandad ja probleemid on ikkagi erinevad lisades siia veel Teie konkreetse soovi saavutatavale lõpptulemusele.