Enamasti piisaks kas impregneerist, värvist või mineraalsest hüdroisolatsioonist, et saavutada keemiakindlus või vältida vee imendumine konstruktsiooni. Kui aga pinnad on lisaks tugeva füüsilise kulutuse all või väga suurte punktkoormustega, siis tavapärane kaitse ei pruugi olla piisav. Lahenduseks on katta pind ülitugeva betooniga, mis on suure või väga suure survetugevusega, kulumiskindel või veelgi rohkem keemiakindel, ei lase vett läbi alates paksusest 3 cm, aga jääb veeauru läbi laskma (!). Lisaks on PAGEL betoonid veel ülihea nakkega, ehk kogu konstruktsioon hakkab tööle ühtsena.
Siia alla kuuluvad pea kõik insenertehnilised lahendused, põrandad, mis vajavad tavapärasest suuremat tugevust või kulumiskindlust (lisaks pinnakõvendile), ehitised, kus on vajalik hüdroisolatsioon koos kulumiskihiga (ei pea eraldi olema !), negatiivne hüdroisolatsioon ka suurtele survetele, jne.
Eestis hetkel kehtivate standardite järgi tunnistatakse betooni keskkonnaklasse X0, XC, XD, XS, XF, XA ja XM. Need katavad enamasti esinevad vajadused, mida saab kaubabetooniga saavutada. Lisades neile mujal Euroopas kehtivad pinnakaitsesüsteemid (Eestis standardid hetkel puuduvad), siis saavutab tulemuseks väga head tulemused. Kahjuks Eestis kehtivad standardid pakuvad lahendust ainult keskkonnaklassideni, mis ilmselgelt ei piisa – betoon hakkab lagunema pinnalt ja igasugune keemiline rünnak õige keskkonnaklassiga betooni vastu on kahjuks talle liig. Ja kui juba pind lagunema hakkab, siis sealt edasi läheb lihtsamalt…
PAGEL Spezial Beton GmbH toodete keskkonnaklassid
Valikuvõimalused on kasutada: