Siin peatükis näidatakse, kuidas kasutada ära vaikude võimet siduda erinevaid materjale ja ka lisaks võimendada visuaalset effekti.
Sillutiskivide vuugitäide
Looduslike sillutiskivide kasutamine on tuttav Eestlasele juba keskajast. Kaunile väljanägemisele ja tugevale pinnasele on vuukidega kõnniteekividel ka mõned probleemid. Kiirelt tekkiv umbrohi vuukidesse, mis on eemaldamisel vägagi töörohke ja kivide liikumised on neist enam levinud. Lisaks veel vihma poolt või kivide puhastamise käigus vuukide tühjaks uhumine, mille tagajärjeks on lahtised kivid või samuti lahtine vuuk – suurepärane koht sodi korjamiseks. Neile muredele on olemas lahendus – kõnniteekivi vuugitäide. Vastavalt soovile ja vajadusele on võimalik valida erinevaid värve ja tugevust vastavalt tee koormusele.
Ballastaine sidumine
GREBOPOX on epoksüvaik, millega saab fikseerida ballastainet, killustikku nagu näiteks kõnniteedel, mererannas, kalde all ja vibratsiooniga kohtades (näit. raudtee, sõidutee), olukordades, kus on vaja tagasitäidetavat pinnast tihendada, aga pole kas aega või võimalust seda teha (nt. öine aeg, kui ei tohi müra teha). Üks suur kasutusala on raudteesildade ja viaduktide muldkeha ühendus betooniga – kuna muldkeha aja jooksul pisut vajub liikluskoormusest tingitud raskuse ja vibratsiooni tõttu, kuid betoon mitte, siis mingil momendil ülemineku kohale tekkib jõnks. Raudteel võib see tähendada rööpa purunemist. Rail Baltica 249 km/h tunnis sõitvate rongide puhul tähendab ka 1 cm vajumine katastroofi…