Kuna betooni maht muutub kivinemise reaktsioonide, kuivamise, temperatuuride ja niiskuse sisalduse muutumisega, tehakse põrandaplaatidesse vuugid, et vältida põrandaplaadi mahu muutumisest tekkivat pragunemist. Levinud probleemiks on mahukahanemisvuukide ja soonte servade purunemine dünaamilise koormuse korral, kui vuugid on laiaks läinud ja väikese, tugeva rattaga tõstuk sõidab vuugist pidevalt üle, Suur kulu on siinkohal tõstuki rattad ja veermik.
Vuukide remondiks on erinevaid võimalusi. Kõigepealt peaks selgeks tegema võimaliku vuugi / soone liikumise tulevikus. Kui tegemist on ilmastiku käes oleva alaga, kus muutuvad nii niiskus, kui ka temperatuurid, siis võib eeldada, et vuugi / soone erinevad pooled hakkavad erinevalt liikuma vastavalt plaadi suurusele ja temperatuuri ja niiskuse muutustele. Sellisel juhul kasutada kindlasti elastseid ühendusi (näit. GI 161 elastne vuugitäitevaik) või ka erinevad kombinatsioonid või süsteemid elastsete vuukide ehitamiseks. Juhul, kui on tegemist siseruumidega, kus on püsiv temperatuur ja niiskus või betoon on kaitstud niiskuse imendumise eest nii alt, kui pealt, siis saab peale täielikku niiskuse väljakuivamist (5-10 aastat) ka sooned jäigalt ühendada.
Mida väiksem on vuuk, seda väiksem on ratta üleveeremisel tekkiv löök vuugi teise serva. Samas peab liikuvate vuukide korral arvestama maksimaalse kokkutõmbumise ja paisumisega, ehk täitmisel elastne materjal vuugis peab olema piisava mahuga, et kaasa venida ja kokku surutud saada. Elastse vaiguga vuugitäide seob mingil määral ka vuugi erinevaid külgesid, ehk ka plaat hakkab tööle koos kõrval oleva plaadiga.
Suuremamahuliste tööde korral on odavam kasutada tsemendipõhiseid tooteid kasvõi servade taastamiseks ja selle järel lõigata uus soon sisse, mida saab täita siis vastava elastse vuugitäitega.
Vuukide servade taastamiseks sobivad lahendused:
- Tsemendi baasil tooted: jootebetoonid V1/10, V1/50, V2/10 kiire, V2/40 kiire, VB ja VT seeria superkiire.
- Vaikude baasil tooted: PAGEL EH2, PAGEL EH192)
Mahukahanemisvuugi remondi üks võimalustest on selline:
- vuuk puhastatakse ja täidetakse remondiseguga (kas tsemendi või vaikude põhine)
- peale kivinemist lõigatakse vuugi keskele uus soon, mis on laiusega vastavalt eeldatavale plaatide liikumisele.
- vuugi sisse paigaldatakse elastne tõke, et elastne materjal ei vajuks vuugist läbi ja täidetakse kas GI 161 elastse vaiguga või spetsiaalse mastiksiga.
Kui võib eeldada, et põrandaplaatide liikumisi ei toimu ehk mahukahanemine on lõplikult toimunud ja temperatuurid/niiskused on aasta ringselt ühtlased, siis võib ka plaadi jäigalt kinni panna.
Jahedate temperatuuridega, miinuskraadidel ja külmhoonetesse sobilik kasutada TECMA PAINT MRRE