Fassaadi värv ja impregneervahendid

Fassaadi pikaajaline kaunis väljanägemine sõltub suuresti kasutatud materjalidest, paigaldusest ja fassaadi kaitsest. Õige, tingimustesse sobilik värv või impregneer hoiab liigse niiskuse eemal kaitstes pinda ja konstruktsiooni. Impregneerimisvahendid on pinna kaitsmiseks selle seest - immutatakse pind väga hästi pooridesse-kapillaaridesse imbuva materjaliga, mis samas tugevdades ja kuid mitte muutes pinna väljanägemist jääb materjali nii pinnalt kui ka seestpoolt kaitsma. Impregneermaterjal on ka kaitse keemia vastu nagu silohoidlates või reoveepuhastites/kanalisatsioonis, sulgedes betooni poorid ja takistades vee ja lagundava keemia betooni tungimist.

Niiskus

Pildil: soojustatud ja krohvitud sein peale vihma. Pilt on tehtud ajal, kui öine temperatuur oli miinustes ja päevane plussis, ehk juhtub see, et päeval tõmbab sein ennast vett täis ja öösel külmumisega lammutab. Selle kaitseks oleks näiteks õige kaitsevärv, impregneerimine või veekindla krohvi kasutamine.

Ehituskemikaale tootev ettevõte SATECMA alustas oma tegevust 1976 aastal Hispaanias. Praeguseks ekspordib ettevõte oma toodangut üle 60 erineva riigi ja omab paigaldusettevõtet, tänu kellele toimub pidev innovaatiline tootearendus, mis samas hoolitseb keskkonna eest. Tänu tuhandetele referentsidele kus on edukalt töödeldud pindu hüdroisolatsiooniga, kas siis tsemendi, akrüüli või epoksüvaigu, vmt baasil, hinnatakse väga meie tooteid erinevates maades, kus nad täidavad ka kõrgeimate nõudmistega ülemaailmsed standardid.

Satecma Ehituskataloog 2014 kaas Satecma Ehituskataloog 2014

 

SATECMACONS AAJ: Krunt, mis baseerub madala molekulaarse kaalu ja väikese molekuli suurusega akrüülpolümeeril, töötati välja spetsiaalselt kooshoidmise ja lagunemisvastase töötluse jaoks erineva poorsusega kahjustunud pindadel.

 

 HUMRPOT MATE: lahusti baasil suure imendumisvõimega vett hülgav aine väga erinevate ehitusmaterjalidele (jättes pinna veeauru läbi laskvaks)

 

 IMPERMEABILIZANTE 10AG: Vett hülgav materjal,

 

 HUMPROT-HYDRO: vee baasil vett hülgav toode

 IMPRIMACION A

IMPRIMACION A: Sulgev krunt poorsetele materjalidele. Kui on vaja, et aluspind ei muudaks värvi siis kasutatakse erinevate lakkide all (TECMA PAINT ANTIGRAFFITI, TECMA PAINT BPU, jne.

 

TECMA PAINT FACHADAS: Elastne kattekiht, mis on välja töötatud dekoratiivsete fassaadide ja sildade veekindlaks muutmiseks ja kaitsmiseks

 

 TECMACRIL FACHADAS: Vee baasil akrüülkate dekoratiivsete fassaadide veekindlaks muutmiseks ja kaitsmiseks.

 

TECMA PAINT SILICATOS: Mineraalsel silikaadil põhinev kate, mis annab loodusliku ja pikaajalise kaitse materjalidele, millele see kantakse, muutudes osaks sellest ja võimaldades materjalil hingata.

 

 TECMASIL PRIMER: imenduv ja tihendav krunt poorsetele pindadele, mis kontrollib edasist imendumist ja tugevdab materjali pinda, mida värvitakse silikaatvärviga nagu näiteks TECMA PAINT SILICATOS

 

 TECMALITE FACHADAS: PLIOLITE vaikudel baseeruv kate

 

 TECMA PAINT BREAK TERMIC: termoisolatsiooniga värv.

 

 O2A hüdrofoobseks muutev immutusaine

 

 O2C betooni kaitsevärv

 

 D1 PAGELASTIC - pinnakaitse kattekiht

 

 O2DE kaitsevärv

SEAL SI 100 tooteleht

 PAGEL TOP SEAL SV 100 Silikaatne kattekiht.

Tugevdab betoonpinda ja jätab hüdrofoobse kattekihi.

Väga sobilik toode:

  • betoonpõrandate kaitsmiseks
  • kui kaitsekiht niiskuse vastu seintes
  • alad, mis on avatud mereveele (kaitse keemia ja vee sissetungi eest)
  • kui pinnakaitse betoonile, tasanduskihile, betoontorudele ja igasugustele ilmastiku käes olevatele betoonpindadele.
TOP SEAL SV 100 tooteleht

PAGEL SI 100 Silikaatne impregneervahend

Tugevdab betoonpinda, kuid on hiljem ülekaetav värvi, laki, vmt.

Sobilik toode:

  • betoonile, fassaadidele,  müüridele, põranda tasanduskihtidele, keldritele, horisontaaksetele tõketele, torudele ja ka uutele ja vanadele tsemendi baasil pindadele
  • Piirkonnad, millelt nõutakse suurt mehhaanilist ja keemilist vastupidavust ja alad, mis on avatud mereveele
  • Sobilik ka juhtudel, kui pind kaetakse hiljem üle kaitsva pinnakattega